| Coil Voltage: | 24V dc |
|---|---|
| Isolation Coil To Contact: | 1.5kVrms |
| Standards Met: | EN 60664-1 |
| Length: | 21.5mm |
| Brand: | Wago |
| Mounting Type: | DIN Rail |
| Terminal Type: | Plug In |
| Contact Configuration: | 4PDT |
| Height: | 28mm |
| Number of Poles: | 4 |
| Switching Current: | 36.9mA |
| Maximum Switching Power AC: | 1250 VA |
| Depth: | 35mm |
| Maximum Switching Voltage AC: | 250V |
Quick Details
Specifications
Wago range of relay accessories for the 857 series. Accessories include relay sockets, jumper bars and marker strips.

