| Body Material: | Nylon |
|---|---|
| Cable Length: | 1m |
| Brand: | Cynergy3 |
| Minimum Operating Temperature: | -20°C |
| Maximum Operating Temperature: | +75°C |
| Switch Output: | NO/NC |
| Series: | RSF30 |
| Maximum Current: | 5 A |
| Mounting Type: | Horizontal |
| Gasket Material: | Nitrile |
| Device Type: | Float |

