| Length: | 30m |
|---|---|
| Bend Radius: | 38mm |
| Maximum Operating Temperature: | +60°C |
| Inner Diameter: | 38mm |
| Outer Diameter: | 44.4mm |
| Reinforced: | Yes |
| Brand: | Merlett Plastics |
| Operating Temperature Range: | -5 to +60 °C |
| Minimum Operating Temperature: | -5°C |
| Material: | PVC |
| Colour: | Black |

