| Length: | 152.4m |
|---|---|
| Bend Radius: | 25.4mm |
| Maximum Operating Temperature: | +66°C |
| Inner Diameter: | 4.3mm |
| Outer Diameter: | 6.4mm |
| Brand: | John Guest |
| Operating Temperature Range: | Maximum of +66 °C |
| Suitable Applications: | Water |
| Material: | LLDPE |
| Colour: | Blue |
| Maximum Working Pressure: | 16 bar |

