| Length: | 5m |
|---|---|
| Bend Radius: | 110mm |
| Maximum Operating Temperature: | +90°C |
| Inner Diameter: | 102mm |
| Brand: | Merlett Plastics |
| Operating Temperature Range: | -40 → +90 °C |
| Suitable Applications: | Abrasive Material, Chips, Dust |
| Minimum Operating Temperature: | -40°C |
| Material: | PUR |
| Colour: | Transparent |
| Maximum Working Pressure: | 0.6 bar |

