| Weight: | 900g |
|---|---|
| Brand: | Festo |
| Bore: | 16mm |
| Force at 7 bar: | 600 (Axial) N, 750 (Radial) N |
| Port Connection: | M16 |
| Rotary Angle: | 1.8° |
| Action: | Single |
| Cushioning Type: | Not Cushioned |
| Size Type: | Standard |
| Weight: | 900g |
|---|---|
| Brand: | Festo |
| Bore: | 16mm |
| Force at 7 bar: | 600 (Axial) N, 750 (Radial) N |
| Port Connection: | M16 |
| Rotary Angle: | 1.8° |
| Action: | Single |
| Cushioning Type: | Not Cushioned |
| Size Type: | Standard |