| Weight: | 38g |
|---|---|
| Maximum Operating Pressure: | 8 bar |
| Brand: | Festo |
| Bore: | 6mm |
| Force at 7 bar: | 25 (Axial) N, 30 (Radial) N |
| Port Connection: | M3 |
| Rotary Angle: | 180° |
| Action: | Single |
| Cushioning Type: | Elastic |
| Absolute Maximum Pressure: | 8bar |
| Size Type: | Standard |
| Weight: | 38g |
|---|---|
| Maximum Operating Pressure: | 8 bar |
| Brand: | Festo |
| Bore: | 6mm |
| Force at 7 bar: | 25 (Axial) N, 30 (Radial) N |
| Port Connection: | M3 |
| Rotary Angle: | 180° |
| Action: | Single |
| Cushioning Type: | Elastic |
| Absolute Maximum Pressure: | 8bar |
| Size Type: | Standard |