| Thread Gender: | Male |
|---|---|
| Thread Size: | 3/8in |
| Thread Standard: | R |
| Brand: | Nito |
| Body Material: | Brass |
| Hose Inner Diameter: | 3/4in |
| Connector Gender: | Male |
| Coupling Type: | Straight |
| Threaded Connection: | 3/8 in R Male |
Quick Details
Specifications
Brass male BSP Threaded hose-tail adapters

