| Media Monitored: | Liquid |
|---|---|
| Brand: | Cynergy3 |
| Minimum Operating Temperature: | -10°C |
| Maximum Operating Temperature: | +85°C |
| Maximum Flow Rate: | 25 L/min |
| Minimum Media Temperature: | -10 °C |
| Minimum Flow Rate: | 0.5 L/min |
| Series: | UF |
| Supply Voltage: | 7.5 → 26 V dc |
| Material: | ABS |
| Pipe Diameter Range: | 10 mm |
| Maximum Media Temperature: | +85°C |
| Device Type: | Sensor/Switch without Indicator |
| Maximum Pressure: | 10bar |
| Connection Type: | 3/8 BSP |

