| Media Monitored: | Liquid |
|---|---|
| Brand: | Parker UCC |
| Maximum Operating Temperature: | +90°C |
| Maximum Flow Rate: | 55 L/min |
| Minimum Flow Rate: | 5 L/min |
| Series: | Flowline |
| Material: | Brass |
| Pipe Diameter Range: | 3/4 in |
| Device Type: | Variable Area |
| Connection Type: | 3/4 BSP |
| Media Monitored: | Liquid |
|---|---|
| Brand: | Parker UCC |
| Maximum Operating Temperature: | +90°C |
| Maximum Flow Rate: | 55 L/min |
| Minimum Flow Rate: | 5 L/min |
| Series: | Flowline |
| Material: | Brass |
| Pipe Diameter Range: | 3/4 in |
| Device Type: | Variable Area |
| Connection Type: | 3/4 BSP |