| Media Monitored: | Liquid |
|---|---|
| Brand: | Novotech Controls |
| Minimum Operating Temperature: | +5°C |
| Maximum Operating Temperature: | +70°C |
| Maximum Flow Rate: | 6 L/min |
| Minimum Media Temperature: | +5 °C |
| Minimum Flow Rate: | 3 L/min |
| Series: | SPCO |
| Supply Voltage: | 240 V ac |
| Pipe Diameter Range: | 15 mm |
| Maximum Media Temperature: | +85°C |
| Device Type: | Control Valve |
| Maximum Pressure: | 8bar |

