| Length: | 87mm |
|---|---|
| Weight: | 63g |
| Maximum Operating Pressure: | 0.7 MPa |
| Rods: | Single |
| Manufacturer Series: | CUK |
| Width: | 15mm |
| Stroke: | 30mm |
| Brand: | SMC |
| Dimensions: | 87 x 15 x 24mm |
| Bore: | 10mm |
| Port Connection: | M5 x 0.8 |
| Minimum Operating Temperature: | -10°C |
| Maximum Operating Temperature: | +70°C |
| Action: | Double |
| Cushioning Type: | Rubber |
| Height: | 24mm |
| Absolute Maximum Pressure: | 1.05MPa |

