| Length: | 99mm |
|---|---|
| Weight: | 280g |
| Maximum Operating Pressure: | 0.7 MPa |
| Manufacturer Series: | CXSM |
| Width: | 20mm |
| Stroke: | 20mm |
| Brand: | SMC |
| Dimensions: | 99 x 20 x 58mm |
| Bore: | 15mm |
| Minimum Operating Temperature: | -10°C |
| Maximum Operating Temperature: | +60°C |
| Cushioning Type: | Rubber |
| Height: | 58mm |

