| Maximum Operating Temperature: | +60°C |
|---|---|
| Connection: | 3/4 in Socket |
| Flow Factor Kv: | 137L/min |
| Brand: | Georg Fischer |
| Operating Temperature Range: | 0 → +60 °C |
| Minimum Operating Temperature: | 0°C |
| Pressure Rating: | 10bar |
| Body Material: | PVC-U |
| Attachment Type: | Socket |
| Pipe Diameter: | 3/4in |

