| Coil Voltage: | 110V dc |
|---|---|
| Isolation Coil To Contact: | 5kV ac |
| Length: | 12.7mm |
| Brand: | Phoenix Contact |
| Mounting Type: | PCB Mount |
| Maximum Switching Current DC: | 10 mA |
| Terminal Type: | Through Hole |
| Contact Configuration: | SPDT |
| Height: | 29mm |
| Number of Poles: | 1 |
| Switching Current: | 10 mA @ 12 V |
| Depth: | 25mm |
| Maximum Switching Current AC: | 10 mA |
| Maximum Switching Voltage AC: | 250V |
| Maximum Switching Voltage DC: | 250V |

