| Coil Voltage: | 230V ac |
|---|---|
| Isolation Coil To Contact: | 4kV |
| Length: | 18mm |
| Maximum Switching Power DC: | 1.2 kW |
| Brand: | Siemens |
| Series: | 5TT4 |
| Mounting Type: | DIN Rail |
| Coil Power: | 3W |
| Terminal Type: | Screw |
| Contact Configuration: | SPDT |
| Height: | 90mm |
| Switching Current: | 16A |
| Depth: | 70mm |
| Maximum Switching Voltage AC: | 250V ac |

