| Thread Size: | 1/2in |
|---|---|
| Brand: | Sferaco |
| Body Material: | Brass |
| Attachment Type: | Threaded |
| Safe for Use With: | Water |
| Threaded Connection: | 1/2 in BSPP |
| Maximum Working Pressure: | 40 Bar |
| Type: | 2 Way |
| Connection Size inch: | 1/2in |
| Connection Size mm: | 15mm |
| Thread Size: | 1/2in |
|---|---|
| Brand: | Sferaco |
| Body Material: | Brass |
| Attachment Type: | Threaded |
| Safe for Use With: | Water |
| Threaded Connection: | 1/2 in BSPP |
| Maximum Working Pressure: | 40 Bar |
| Type: | 2 Way |
| Connection Size inch: | 1/2in |
| Connection Size mm: | 15mm |