| Coil Resistance: | 30.6Ω |
|---|---|
| Wire Size: | 33AWG |
| Product Height: | 13.46mm |
| Product Width: | 25.4 Dia.mm |
| Holding Force: | 24N |
| Brand: | Johnson Electric |
| Supply Voltage: | 12.7 V dc |
| Power Consumption: | 5 W |
| Plunger Diameter: | 3.96mm |
| Coil Resistance: | 30.6Ω |
|---|---|
| Wire Size: | 33AWG |
| Product Height: | 13.46mm |
| Product Width: | 25.4 Dia.mm |
| Holding Force: | 24N |
| Brand: | Johnson Electric |
| Supply Voltage: | 12.7 V dc |
| Power Consumption: | 5 W |
| Plunger Diameter: | 3.96mm |