| Coil Resistance: | 13.8Ω |
|---|---|
| Wire Size: | 28AWG |
| Product Height: | 21.2mm |
| Product Width: | 39.67 Dia.mm |
| Holding Force: | 164.6N |
| Brand: | Johnson Electric |
| Supply Voltage: | 13.2 V dc |
| Power Consumption: | 12.5 W |
| Plunger Diameter: | 5.53mm |
| Coil Resistance: | 13.8Ω |
|---|---|
| Wire Size: | 28AWG |
| Product Height: | 21.2mm |
| Product Width: | 39.67 Dia.mm |
| Holding Force: | 164.6N |
| Brand: | Johnson Electric |
| Supply Voltage: | 13.2 V dc |
| Power Consumption: | 12.5 W |
| Plunger Diameter: | 5.53mm |