| Coil Resistance: | 30.48Ω |
|---|---|
| Wire Size: | 29AWG |
| Product Height: | 22.35mm |
| Product Width: | 47.62 Dia.mm |
| Holding Force: | 258N |
| Brand: | Johnson Electric |
| Supply Voltage: | 24 V dc |
| Power Consumption: | 21 W |
| Plunger Diameter: | 6.35mm |
| Coil Resistance: | 30.48Ω |
|---|---|
| Wire Size: | 29AWG |
| Product Height: | 22.35mm |
| Product Width: | 47.62 Dia.mm |
| Holding Force: | 258N |
| Brand: | Johnson Electric |
| Supply Voltage: | 24 V dc |
| Power Consumption: | 21 W |
| Plunger Diameter: | 6.35mm |