| Coil Resistance: | 11.49Ω |
|---|---|
| Wire Size: | 25AWG |
| Action: | Pull |
| Brand: | Johnson Electric |
| Closed Power Continuous: | 11W |
| Weight: | 320g |
| Duty Cycle: | 100% |
| Supply Voltage: | 11.2 V dc |
| Length: | 42.67mm |
| Diameter: | 38.1 mm |
| Coil Resistance: | 11.49Ω |
|---|---|
| Wire Size: | 25AWG |
| Action: | Pull |
| Brand: | Johnson Electric |
| Closed Power Continuous: | 11W |
| Weight: | 320g |
| Duty Cycle: | 100% |
| Supply Voltage: | 11.2 V dc |
| Length: | 42.67mm |
| Diameter: | 38.1 mm |