| Coil Resistance: | 55.1Ω |
|---|---|
| Wire Size: | 29AWG |
| Action: | Pull |
| Brand: | Johnson Electric |
| Closed Power Continuous: | 13W |
| Weight: | 295g |
| Duty Cycle: | 100% |
| Supply Voltage: | 27 V dc |
| Length: | 57.15mm |
| Diameter: | 31.8 mm |
| Coil Resistance: | 55.1Ω |
|---|---|
| Wire Size: | 29AWG |
| Action: | Pull |
| Brand: | Johnson Electric |
| Closed Power Continuous: | 13W |
| Weight: | 295g |
| Duty Cycle: | 100% |
| Supply Voltage: | 27 V dc |
| Length: | 57.15mm |
| Diameter: | 31.8 mm |