| Body Length: | 8.89mm |
|---|---|
| Wire Diameter: | 0.38mm |
| Brand: | Cooper Bussmann |
| Lead Orientation: | Radial |
| Body Height: | 8.77mm |
| Wire Length: | 19.74mm |
| Wire Pitch: | 5.08mm |
| Voltage Rating: | 450V dc |
Quick Details
Specifications
FF type
Ideal for line-side protection of power supplies
Board washable
Lead pitch: 5.1mm
Wire diameter: 0.51mm
Wire length :19.862mm
Dimensions: H 27.99 x L 8.89 x W 4.67mm

