| Maximum Decibel: | 113 dB @ 1 m |
|---|---|
| Current Type: | DC |
| Sounder Type: | Alarm |
| Brand: | Klaxon |
| Minimum Decibel: | -20dB |
| Bulb Type: | LED |
| IP Rating: | IP66 |
| Maximum Temperature: | +70°C |
| Decibels at 1 Metre: | 113dB |
| Supply Voltage: | 10 → 60 V dc |
| Lens Colour: | Green |
| Number Of Tones: | 64 |
| Minimum Temperature: | -25°C |

