| Mounting Style: | Panel Mount |
|---|---|
| Current Type: | DC |
| Sounder Type: | Buzzer |
| Brand: | Werma |
| Bulb Type: | LED |
| Maximum Temperature: | +50°C |
| Series: | 150 |
| Decibels at 1 Metre: | 80dB |
| Supply Voltage: | 24 V dc |
| Lens Colour: | Red |
| Minimum Temperature: | -20°C |
| Light Effect: | Steady |
| Housing Material: | ABS, PC |

