| Mounting Style: | Wall Mounting |
|---|---|
| Current Type: | DC |
| Sounder Type: | Electronic |
| Brand: | Klaxon |
| Bulb Type: | LED |
| Housing Colour: | Red |
| Maximum Temperature: | +70°C |
| Series: | Sonos |
| Decibels at 1 Metre: | 106dB |
| Supply Voltage: | 17 → 60 V dc |
| Lens Colour: | Red |
| Number Of Tones: | 32 |
| Minimum Temperature: | -25°C |
| Light Effect: | Flashing, Steady |
| Housing Material: | PC |

