| Mounting Style: | Wall Mounting |
|---|---|
| Current Type: | DC |
| Sounder Type: | Electronic |
| Brand: | e2s |
| Bulb Type: | Xenon |
| Housing Colour: | Red |
| IP Rating: | IP66 |
| Maximum Temperature: | +55°C |
| Series: | SONFL1X-HO |
| Decibels at 1 Metre: | 100dB |
| Supply Voltage: | 24 V dc |
| Lens Colour: | Red |
| Number Of Tones: | 10 |
| Minimum Temperature: | -25°C |
| Light Effect: | Flashing |
| Housing Material: | ABS |

