| Maximum Decibel: | 103dB |
|---|---|
| Mounting Style: | Wall Mounting |
| Current Type: | DC |
| Sounder Type: | Electronic |
| Brand: | Fulleon |
| Bulb Type: | Xenon |
| Housing Colour: | White |
| IP Rating: | IP54, IP65 |
| Maximum Temperature: | +55°C |
| Series: | Flashni |
| Decibels at 1 Metre: | 100dB |
| Supply Voltage: | 9 → 15 V dc |
| Lens Colour: | Blue |
| Number Of Tones: | 5 |
| Minimum Temperature: | -25°C |
| Light Effect: | Flashing |
| Housing Material: | ABS |

