| Mounting Style: | Surface Mount, Wall Mount |
|---|---|
| Lamp Included: | Yes |
| Current Type: | AC, DC |
| Brand: | Moflash |
| Bulb Type: | LED |
| Housing Colour: | Black |
| IP Rating: | IP65 |
| Height: | 119mm |
| Special Features: | Dust Proof, Low Current Consumption, Water Resistant |
| Maximum Temperature: | +55°C |
| Series: | LEDD100 |
| Base Length: | 45mm |
| Supply Voltage: | 20 → 30 V ac/dc |
| Lens Colour: | Amber |
| Minimum Temperature: | -25°C |
| Light Effect: | Flashing |
| Multifunction: | Yes |
| Base Width: | 90mm |

