| Base Diameter: | 150mm |
|---|---|
| Mounting Style: | Surface Mount |
| Lamp Included: | Yes |
| Current Type: | DC |
| Brand: | Moflash |
| Bulb Type: | Halogen |
| Housing Colour: | Black |
| Height: | 205mm |
| Maximum Temperature: | +55°C |
| Series: | R401 |
| Supply Voltage: | 12 V dc |
| Lens Colour: | Lens Not Included |
| Minimum Temperature: | -10°C |
| Light Effect: | Rotating |

