| Base Diameter: | 142mm |
|---|---|
| Mounting Style: | Surface Mount |
| Lamp Included: | Yes |
| Current Type: | DC |
| Brand: | Werma |
| Bulb Type: | LED |
| Housing Colour: | Black |
| Height: | 218mm |
| Maximum Temperature: | +50°C |
| Series: | 280 |
| Supply Voltage: | 12 → 50 V dc |
| Lens Colour: | Yellow |
| Minimum Temperature: | -30°C |
| Light Effect: | Steady |
Quick Details
Specifications
Extremely high light intensity of more than 15cd
High impact resistance of 20J
High protection rating IP65
Life duration typical 50,000 hours
Base, bracket or tube mount options available, see accessories

