| Maximum Decibel: | 100dB |
|---|---|
| Mounting Style: | Wall Mount |
| Current Type: | AC |
| Brand: | Werma |
| Minimum Decibel: | 86dB |
| Body Colour: | Black |
| Maximum Temperature: | +50°C |
| Decibels at 1 Metre: | 100dB |
| Supply Voltage: | 230 V ac |
| Tone Length: | Pulse |
| Number Of Tones: | 8 |
| Minimum Temperature: | -20°C |
| Diameter: | 72 mm |
Quick Details
Specifications
Designed for industrial use
Protection to IP65
Sound output 100dB at 1m
Switchable 8 tones
Tone Frequency 1.6kHz to 3.4kHz
Sweep/pulse 1Hz to 420Hz
Volume control
Supplied with screw terminal connector and sealing gasket
Vertical wall mounting bracket available separately
Housing material PC/ABS black
Front protrusion 39.6mm

