| Maximum Decibel: | 80dB |
|---|---|
| Mounting Style: | Wall Mount |
| Current Type: | AC, DC |
| Brand: | Werma |
| Body Colour: | Black |
| Maximum Temperature: | +50°C |
| Decibels at 1 Metre: | 80dB |
| Supply Voltage: | 115 V ac/dc |
| Tone Length: | Pulse |
| Number Of Tones: | 1 |
| Minimum Temperature: | -20°C |
| Diameter: | 52 mm |
Quick Details
Specifications
Designed for industrial use
Protection to IP65
Sound output 80dB at 1m
Continuous or pulsating tone types
Supplied with screw terminal connector and sealing gasket
Vertical wall mounting bracket available separately
Housing material PC/ABS black

