| Standards Met: | CE, EAC |
|---|---|
| Mounting Style: | Bottom Mount, Horizontal Mount |
| Tone Type: | Alarm |
| Current Type: | AC |
| Brand: | AUER Signal |
| Housing Colour: | Red |
| IP Rating: | IP66 |
| Maximum Temperature: | +60°C |
| Series: | ASS-T |
| Base Length: | 94mm |
| Supply Voltage: | 95 → 265 V ac |
| Number Of Tones: | 32 |
| Minimum Temperature: | -30°C |
| Base Width: | 94mm |
| Housing Material: | PC |

