| Maximum Decibel: | 100dB |
|---|---|
| Mounting Style: | Panel Mount |
| Current Type: | DC |
| Brand: | Fulleon |
| Minimum Decibel: | 92dB |
| Housing Colour: | White |
| IP Rating: | IP65 |
| Maximum Temperature: | +70°C |
| Series: | Askari Panel |
| Decibels at 1 Metre: | 92dB |
| Supply Voltage: | 9 → 28 V dc |
| Number Of Tones: | 32 |
| Minimum Temperature: | -25°C |
| Housing Material: | ABS |
| Diameter: | 50 mm |

