| Maximum Decibel: | 110dB |
|---|---|
| Mounting Style: | Surface Mount |
| Current Type: | DC |
| Brand: | Fulleon |
| Minimum Decibel: | 83dB |
| Housing Colour: | Red |
| IP Rating: | IP54 |
| Maximum Temperature: | +70°C |
| Series: | Roshni |
| Decibels at 1 Metre: | 102dB |
| Supply Voltage: | 9 → 28 V dc |
| Number Of Tones: | 32 |
| Minimum Temperature: | -25°C |
| Application Type: | Fire & Security |
| Housing Material: | ABS |
| Diameter: | 93 mm |

