| Fuse Speed: | FF |
|---|---|
| Length: | 10.08mm |
| Body Material: | Ceramic |
| Operating Temperature Range: | -55 → +125 °C |
| Brand: | Littelfuse |
| Dimensions: | 10.08 x 3.05 x 3.05mm |
| Height: | 3.05mm |
| Maximum Operating Temperature: | +125°C |
| Width: | 3.05mm |
| Minimum Operating Temperature: | -55°C |
| Series: | 456 |
| Terminal Material: | Silver Plated |
| Current Rating: | 25A |
| Voltage Rating: | 125V |
| Breaking Capacity at Maximum Voltage Rating: | 100 A @ 125 V ac, 1000 A @ 32 V dc, 300 A @ 65 V ac, 500 A @ 72 V dc |
| Resistance: | 0.001Ω |

