| Fuse Speed: | FF |
|---|---|
| Length: | 10.1mm |
| Body Material: | Ceramic |
| Operating Temperature Range: | -55 → +125 °C |
| Brand: | Littelfuse |
| Dimensions: | 10.1 x 3.12 x 3.12mm |
| Height: | 3.12mm |
| Maximum Operating Temperature: | +125°C |
| Width: | 3.12mm |
| Minimum Operating Temperature: | -55°C |
| Terminal Material: | Silver Plated |
| Series: | 463 |
| Current Rating: | 15A |
| Voltage Rating: | 250V |
| Breaking Capacity at Maximum Voltage Rating: | 100 A @ 250 V ac, 1000 A @ 32 V dc, 1400 A @ 48 V dc, 2500 A @ 12 V dc, 300 A @ 65 V ac, 50 A @ 100 V dc, 500 A @ 72 V dc, 800 A @ 57 V dc |
| Resistance: | 0.004Ω |

