| Base Diameter: | 47mm |
|---|---|
| Mounting Style: | Base Mount |
| Brand: | Schneider Electric |
| Housing Colour: | White |
| IP Rating: | IP40 |
| Height: | 62mm |
| Special Features: | Modular Tower Light |
| Maximum Temperature: | +50°C |
| Series: | XVM |
| Range: | Harmony |
| Lens Colour: | White |
| Minimum Temperature: | -10°C |
| Connection Type: | Screw |

