| Sounder Component: | No Sounder Component |
|---|---|
| Base Diameter: | 47mm |
| Number of Light Elements: | 2 |
| Mounting Style: | Base Mount |
| Brand: | Schneider Electric |
| Bulb Type: | LED |
| Housing Colour: | White |
| Height: | 448mm |
| IP Rating: | IP42 |
| Special Features: | Modular Tower Light |
| Maximum Temperature: | +50°C |
| Series: | XVM |
| Range: | Harmony |
| Current Consumption: | 16 (Steady Unit)mA |
| Supply Voltage: | 120 V ac |
| Lens Colour: | Green, Red |
| Minimum Temperature: | -10°C |
| Light Effect: | Steady |
| Connection Type: | Cable |

