| Body Length: | 39mm |
|---|---|
| Fuse Standard: | BS 88, IEC 60269 |
| Brand: | Cooper Bussmann |
| Overall Length: | 80mm |
| Body Diameter: | 26.4mm |
| Current Rating: | 100A |
| Series: | XS |
| Voltage Rating: | 440V ac |
| Application Category: | gG |
| Tag Type: | Blade |
| Tag Orientation: | Offset |
| Fuse Dimensions: | 26.4 Dia. x 39mm |
| Tag Width: | 19mm |

