| Number of Outputs: | 1 |
|---|---|
| Output Type: | Relay |
| Brand: | West Instruments |
| Minimum Operating Temperature: | 0°C |
| Maximum Operating Temperature: | +55°C |
| Control Type: | ON/OFF |
| Panel Depth: | 110mm |
| IP Rating: | IP20, IP66 |
| Display Colour: | Red |
| Series: | P8100 |
| Display Type: | LED |
| Range: | P 8100 |
| Supply Voltage: | 100 V ac, 240 V ac |
| Size: | 96 x 48 (1/8 DIN)mm |

