| Number of Outputs: | 2 |
|---|---|
| Output Type: | Logic, Relay |
| Brand: | Gefran |
| Minimum Operating Temperature: | 0°C |
| Maximum Operating Temperature: | +50°C |
| Panel Depth: | 99mm |
| IP Rating: | IP65 |
| Display Colour: | Green |
| Series: | 400 |
| Display Type: | Single |
| Range: | Gefran 400 |
| Temperature Range: | 0 → +1000 (Type J Thermocouple) °C, 0 → +1300 (Type K Thermocouple) °C, 0 → +1300 (Type N Thermocouple) °C, 0 → +1750 (Type R Thermocouple) °C, 0 → +1750 (Type S Thermocouple) °C, -100 → +750 (Type E Thermocouple) °C, -200 → +400 (Type T Thermocouple) °C, -200 → +600 (RTD 3 Wires - PT100) °C, 44 → +1800 (Type B Thermocouple) °C, -55 → +120 (PTC) °C |
| Supply Voltage: | 100 → 240 V ac |
| Size: | 48 x 48 (1/16 DIN)mm |

