| Digit Height: | 11 mm |
|---|---|
| Brand: | Omron |
| Count Mode: | Hours |
| Minimum Operating Temperature: | -10°C |
| Maximum Operating Temperature: | +55°C |
| Weight: | 300g |
| Series: | H8PS |
| Display Type: | LCD |
| Output / Interface: | Relay |
| Supply Voltage: | 24 V dc |
| Mounting Type: | Flush Mount |
| Input Type: | Logic |

