| Number of Channels: | 1 |
|---|---|
| Type: | Digital |
| Brand: | Theben / Timeguard |
| Contact Configuration: | SPDT |
| Memory Spaces: | 56 |
| Units Measured: | Days, Hours, Minutes, Seconds |
| Height: | 90.1mm |
| Battery Life: | 10yr |
| Series: | TR610 top |
| Supply Voltage: | 12 → 24 V |
| Segment Length: | 1 min |
| Depth: | 69.2mm |

