| Number of Channels: | 1 |
|---|---|
| Type: | Analogue |
| Brand: | Finder |
| Contact Configuration: | NO/NC |
| Units Measured: | Minutes |
| Height: | 91.5mm |
| Supply Voltage: | 230 V ac |
| Segment Length: | 1 h |
| Depth: | 72mm |
Quick Details
Specifications
Daily / weekly programmable time switches.
Type 12.31, 1 x 16 A changeover contact.
Front panel mounting.
Protection index: IP20.

