| Function: | Hour Meter |
|---|---|
| Reset Method: | No Reset |
| Digit Height: | 2.6 mm |
| Maximum Measurement: | 99999h |
| Measurement Range: | 0 → 99999 |
| Brand: | Muller |
| Minimum Operating Temperature: | -15°C |
| Maximum Operating Temperature: | +55°C |
| Series: | BW70 |
| Supply Voltage: | 230 V ac |
| Count Capacity: | 99999 |
| Mounting Type: | DIN Rail |
| Input Type: | Voltage |
| Display Range: | 0 → 99999 |
| Depth: | 60mm |
| Number Of Digits: | 5 |
| Connection Type: | Screw |

