| Cutout Height: | 45mm |
|---|---|
| Function: | Hour Meter |
| Cutout Width: | 45mm |
| Cutout Size: | 45 x 45 mm |
| Maximum Measurement: | 99999.99h |
| Measurement Range: | 0 99999.99h |
| Brand: | Grasslin |
| Minimum Operating Temperature: | -20°C |
| Maximum Operating Temperature: | +55°C |
| Weight: | 33g |
| Series: | Taxxo 112 |
| Supply Voltage: | 220 240 V ac |
| Count Capacity: | 99999.99 h |
| Mounting Type: | Flush Mount |
| Input Type: | Voltage |
| Display Range: | 0 99999.99 h |
| Number Of Digits: | 7 |
| Depth: | 33mm |
| Connection Type: | Screw |
Quick Details
Specifications
Grasslin Taxxo 112 is a panel mounted AC operating hour run meter which provides the user with a robust, maintenance free option for reliable operation
AC current operating hours meter
Counting capacity: 99999.99 h
Screw terminals (VBG4)
Installation
220 V → 240 V / 50 Hz
Dimensions (H x W x D) 48 x 48 x 40 mm
Panel cut-out 45 x 45 mm
AC current operating hours meter
Counting capacity: 99999.99 h
Screw terminals (VBG4)
Installation
220 V → 240 V / 50 Hz
Dimensions (H x W x D) 48 x 48 x 40 mm
Panel cut-out 45 x 45 mm

