| Number of Channels: | 1 |
|---|---|
| Brand: | Theben / Timeguard |
| Contact Configuration: | 1NO |
| Memory Spaces: | 36 |
| Height: | 129.4mm |
| Supply Voltage: | 230 V ac |
| Segment Length: | 1 min |
| Device Type: | Digital |
| Count Type: | Weekly |
| Depth: | 41.3mm |
| Plug Type: | Schuko |
Quick Details
Specifications
Digital plug-in timer with weekly programming.
1 Channel
36 Memory locations
Use with earthed sockets
Easy operation via keys for program function and day of the week, hours and minutes
On/off switching times
Switching preselection
Permanent switching On/Off
Random program
Automatic summer/winter time changeover that can be deactivated
1 Channel
36 Memory locations
Use with earthed sockets
Easy operation via keys for program function and day of the week, hours and minutes
On/off switching times
Switching preselection
Permanent switching On/Off
Random program
Automatic summer/winter time changeover that can be deactivated

