| Width: | 22.5mm |
|---|---|
| Time Range: | 3 → 60 s |
| Number of Contacts: | 2 |
| Brand: | Siemens |
| Contact Configuration: | DPNO |
| Terminal Type: | Screw |
| Time Increment: | Seconds |
| Maximum Voltage: | 240 V ac/dc |
| Supply Voltage: | 12 → 240 V ac/dc |
| Minimum Voltage: | 12 V ac/dc |
| Number of Timer Functions: | Single |
| Mode of Operation: | Star Delta |
| Switch Configuration: | DPST |

